پمپ وکیوم که با نام پمپ خلا نیز شناخته می‌شود، ابزاری بسیار کاربردی در صنایع مختلف است که با اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وکیوم پمپ مدل‌ها و ویژگی‌های متفاوتی دارد که هر یک توسط برندها و فروشندگان متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند. شرکت صنایع وکیوم پارس به عنوان یکی از برترین عرضه‎‌کنندگان پمپ وکیوم قوی، سال‌هاست که در این عرصه مشغول فعالیت است. در ادامه این متن  ضمن پاسخ به این سوال که دستگاه وکیوم چیست و چه کاربردی دارد به این سوال نیز پاسخ دهیم که مهم‌ترین انواع vacuum چیست و با هم به طور مفصل بررسی می‌کنیم که پمپ وکیوم چگونه کار می‌کند و چه مزایا و انواعی دارد تا در نهایت بتوانید با شناخت کافی بهترین دستگاه خلا و وکیوم موجود در بازار را تهیه کنید.

خرید پمپ خلا

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید پمپ وکیوم یا خلا باید در نظر داشته باشید، توجه به سلامت ظاهری، قدرت و گارانتی محصول است. عدم توجه به هر یک از این موارد می‌تواند در طولانی‌مدت باعث ایجاد مشکلات متعددی شود.

بسیاری از مشتریان به دلایل متعددی ترجیح می‌دهند از پمپ های خلا دست دوم استفاده کنند. اگر به دلایل مالی و اقتصادی قصد انجام این کار را دارید پیشنهاد می‌کنیم این موضوع را درنظر بگیرید که پمپ مکش هوا دست دوم و نو آن تفاوت قیمتی چندانی ندارند. اما همین تفاوت قیمت ناچیز می‌تواند شما را برای مدت‌های طولانی آزار دهد و شما همواره نگرانی داشته باشید که چه زمانی باید از تعمیرکار برای بهبود وضعیت پمپ کمک بگیرید.

برای خرید پمپ های وکیوم به صورت اقتصادی‌تر محاسبه کنید که به چه میزان خلا در یک شیفت کاری نیاز دارید تا در نهایت خرید به صرفه و متناسب با نیازتان انجام دهید. همچنین پیش از هرگونه اقدام برای خرید باید بررسی کنید که برای انجام عملیات وکیوم، سیستم نیاز به وکیوم بالا دارد یا پایین؟

به طور کلی،‌ بسیار حائز اهمیت است که پیش از اینکه دست به خرید پمپ وکیوم بزنید با افراد متخصص و حرفه‌ای مشورت کنید تا در نهایت کار، از خرید خود رضایت داشته باشید.

پارس وکیوم یکی از معتبرترین نماینده aerzen در ایران است که می‌تواند به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دهد.

بررسی قیمت وکیوم پمپ

مقایسه برندهای مختلف و قیمت پمپ خلاء از اقداماتی است که پیش از خرید باید انجام شود. با توجه به اینکه این محصول صنعتی است و تولیدکنندگان و واردکنندگان آن بسیار محدود هستند، پیشنهاد می‌کنیم حتما از شرکت‌های بزرگ مانند صنایع واکیوم پارس برای بررسی قیمت پمپ خلا استعلام بگیرید.

از طرفی دیگر، شرکت‌های معتبر عموما با ارائه کاتالوگ‌های معتبر و بررسی همه جانبه محصولات، شما را در تمامی مراحل خرید همراهی و راهنمایی کنند. اگر می‌خواهید کاتالوگ محصولات متنوع وکیوم پارس را دریافت کنید از این لینک استفاده کنید: کاتالوگ محصولات.

معمولا دریافت کاتالوگ محصولات، بررسی مشخصات و امکانات محصول و تطابق آن با نیازها و بودجه خود، شما را در انجام خرید موفق کمک می‌کند.
در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم اطلاعات تخصصی‌تری از این کالای صنعتی ارائه دهیم؛ با مطالعه این مطلب خواهید توانست با دقت بیشتری نسبت به خرید پمپ وکیوم با قیمت مناسب ارائه دهیم.

مزایای خرید پمپ وکیم

خرید پمپ و موتور وکیوم مطمئنا بسیاری از فعالیت‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف صنعتی و پزشکی را تسهیل می‌کند. برخی از مزایای این دستگاه‌ها عبارتند از:

  • پردازش آسان و طراحی جمع و جور
  • عملکرد کاملا مطمئن و تعمیر و نگهداری آسان
  • جلوگیری از نشت و انتقال ایمن مواد به نقطه‌ای دیگر
  • مکش ایمن و انتقال زایدات به راحت‌ترین شکل ممکن 
  • صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های عملیاتی کارخانه‌های صنعتی
  • محافظت از محیط زیست و همچنین محیط کاری در برابر مواد سمی
  • نتایج پایدار، قابل اعتماد و یکنواخت در آزمایشگاه‌ها و کارخانه‌های تولید مواد دارویی

پمپ خلا یا پمپ وکیوم چیست؟

پمپ وکیوم هوا یا پمپ خلاء به تجهیزاتی گفته می‌شود که هوا را با فشاری کمتر از فشار اتمسفر گرفته، آن را فشرده کرده و در نهایت با فشار اتمسفر آزاد می‌کنند. به عبارتی وسیله‌ای است با تخلیه مولکول‌های هوا از یک محفظه آب‌بندی شده موجب ایجاد خلا نسبی می‌شود. از آنجا که هوا در فشار کم، حجم زیادی دارد، پمپ‌ های وکیوم به ناچار مخزن بزرگی داشته و تا حدودی حجیم هستند. همانطور که از اسم آن پیداست، این کار به ایجاد یک خلاء جزئی منجر خواهد شد که برای کاربردهای صنعتی یا مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها در بسیاری از موارد برای انتقال مایعات و مواد دیگر از یک مکان به مکانی دیگر به کار گرفته می‌شوند.