دستگاه پرس وکیوم ممبران چیست؟
دستگاه پرس وکیوم ممبران چیست؟

[fsn_row][fsn_column width=”12″][fsn_text]

قابلیت‌ها و مشخصات فنی پرس وکیوم ممبران،پرس ام دی اف وکیوم

دستگاه پرس وکیوم ممبران

کسانی که در حوزه تولید کابینت و چوب و ام دی اف فعالیت دارند، به حتمال زیاد، به کرات اسم دستگاه پرس وکیوم ممبران را شنیده‌اند و درمورد نحوه عملکرد آن نیز اطلاعاتی دارند. اما، متاسفانه بسیاری از افراد جامعه نسبت به این دستگاه‌ها و مشخصات فنی آنها اطلاعات چندانی ندارند و برخی نیز که به اطلاعات اینترنتی بسنده می‌کنند، که اطلاعاتی سطحی و گذرا دریافت می‌کنند. این در حالی است که این دستگاه‌ها ازلحاظ قابلیت‌ها و مشخصات فنی بسیار کاربردی هستند و می‌توانند نقش‌های مختلفی را برعهده بگیرند.

 

در مطالب قبلی به دستگاه پرس وکیوم و انواع مختلف آنها پرداختیم که

 

دستگاه پرس وکیوم ممبران نیز یکی از خانواده این دستگاه‌ها محسوب می‌شود که در طراحی و نوع خاصی از کار به کار گرفته می‌شود و معمولاً در آن جزئیات از اهمیت بیشتری برخوردار است. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چه قابلیت‌هایی در این دستگاه‌ها وجود دارد که آنها را متمایز کرده است؟

آیا می‌توان در بازار رقابتی دستگاه‌های صنعتی فعالیت داشته

باشد؟ آیا می‌تواند به رونق کسب و کار یک دستگاه کمک کند؟

طبیعتاً این سؤال‌ها و چندین سؤال دیگر در ذهن مخاطبان و خریداران دستگاه پرس وکیوم ممبران وجود دارد و به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به برخی از قابلیت‌ها و مشخصات فنی آنها بپردازیم. پس با ما در

 

شرکت صنایع وکیوم آسیا

 

قابلیت روکش کردن مواد مختلف مانند چوب و ام دی اف هدف اولیه استفاده از پرس وکیوم ممبران این است که از آن برای روکش کردن مواد مختلف استفاده شود و به کمک آن طرح‌های متنوع خلق شود. این دستگاه با دستگاه‌های پرس وکیوم معمولی از لحاظ روکش کردن چوب و سایر مواد تفاوت خاصی ندارد و عملکرد آنها در این حوزه کاملاً مشابه است. البته با توجه به اینکه در این دستگاه‌ها امکان شکل دهی به نمونه کار فراهم می‌شود، برای کیفیت در انجام کار از یک لایه سیلیکونی استفاده می‌شود که امکان خلأ را به شکل بهتری فراهم می‌کند. قابلیت تغییر ابعاد میز و تغییر قابلیت‌های آنیکی دیگر از قابلیت‌های دستگاه پرس وکیوم ممبران این است که می‌توان میز آن را تغییر داد و از آن برای ابعاد مختلف کار استفاده کرد. معمولاً میزاین دستگاه‌ها به صورت تک سینی یا دو سینی ساخته می‌شود که در حالت تک سینی از یک اندازه مشخص متناسب با اندازه رول پی وی سی استفاده می‌شود و در دستگاه‌های دو سینی می‌توان همزمان با انجام کار یکی ازسینی‌ها، میز دیگر را تغییر داد و از اندازه‌های دیگر آن استفاده کرد.

 

تغذیه دستی سینی دستگاه و کشیدن روکش

نحوه قرار گیری نمونه کار بر روی دستگاه پرس وکیوم ممبران به شکلی است که انجام کار آن توسط دست صورت می‌گیرد. این قابلیت در کنترل بیشتر برای وضعیت کار بسیار مهم است و فرد می‌تواند نحوه چینش کار را مطابق با سلیقه خود انجام دهد. در واقع این دستگاه‌ها دارای یک میز صاف هستند که نمونه کار بر روی آنها قرار می‌گیرد و سپس از روکش سیلیکونی برروی آنها کشیده می‌شود. با پایان کار، روکش سیلیکونی مقاوم در برابرحرارت برداشته شده و نمونه کار نهایی آماده می‌شود. دارای میز فولادی به حرارت و خوردگی میز فولادی یکی دیگر از قسمت‌های دستگاه پرس وکیوم ممبران است که در برابر حرارت و خوردگی مقاوم است. در جریان خمکاری و وکیوم، میز فولادی تأثیر چندانی ندارد و به شکل دهی نمونه کار کمک نمی‌کند، اما ابزاری که بر روی آن قرار می‌گیرد باعث شکل دهی نهایی به آن شده و شکل نهایی کار با توجه به این ابزارها تهیه می‌شود. معمولاً این دستگاه‌ها از ابزارهایخمشی مختلفی برخوردار هستند که انتخاب آنها با توجه به سلیقه مشتری و انتخاب طرح نهایی کار صورت می‌گیرد.

 

قابلیت استفاده از رول‌های pvc در اندازه‌های مختلف

این ویژگی بیشتر در مورد دستگاه‌های دو سینی دیده می‌شود که اپراتورمی‌تواند همزمان با کار یکی از سینی‌ها، اقدام به تغییر میز و اندازه آن کند.

در حقیقت یکی از بزرگترین مزایای دستگاه‌های پرس وکیوم دو سینی امکان استفاده از دو سینی با ابعاد مختلف است که می‌توان از آنها برای روکش کردن کارهای مختلف استفاده کرد. در مورد پرس وکیوم ممبران نیز می‌توان از همین خصوصیت استفاده کرد و زمانی که دستگاه برای خم کردن و روکش کردن نمونه کار بر روی یک میز عمل می‌کند، می‌توان ابعاد و حتی میز دوم را تغییر داد و از آن برای کارهای با ابعاد متفاوت استفاده کرد.

 

استفاده از کنترلر مرکزی برای کوره و درجه حرارت آن

عملکرد دستگاه پرس وکیوم ممبران بستگی بسیاری به ابزار کنترل دارد و به همین دلیل یکی از مهمترین قطعات دستگاه تبدیل شده است. همانطور که در مطالب قبلی عنوان شد، وظیفه کنترلر تنظیم دمای لازم در داخل کوره، روشن و خاموش کردن المنت‌های برقی، حرکت دادن کوره بر روی میز و تعیین زمان مشخص برای عملکرد دستگاه‌ها است. تمام این فعالیت‌ها به شکل مستقیم بر کیفیت نهایی روکش کردن دستگاه‌های پرس وکیوم تاثیرگذار هستند؛ اما درمورد دستگاه‌های ممبران ممکن است این نقش

پررنگ‌تر باشد.

 

در دستگاه پرس وکیوم ممبران تلاش می‌شود که علاوه بر روکش کردننمونه کار، امکان همکاری و حالت دهی به آن نیز فراهم باشد. بنابراین علاوهبر اینکه باید دمای مورد نظر برای روکش کردن مناسب باشد، باید برای خمکاری نمونه کار و حفظ حالت نهایی آن نیز تنظیم شود. بنابراین کنترلر به‌خوبی می‌تواند این دو بخش از کار را در اختیار خود گرفته و اپراتور بهکمک آن کیفیت نهایی کار خود را تضمین کند.

 

وجود پمپ مکنده برای وکیوم سریع

اگر بخواهیم به یکی دیگر از مشخصات فنی دستگاه پرس وکیوم ممبراناشاره کنیم، باید پمپ دستگاه را نیز در نظر بگیرید. این پمپ وظیفه ایجاد خلأ و وکیوم را برعهده دارد و عملکرد صحیح آن به چسبیدن روکش بر روینمونه کار و همچنین حالت گرفتن آن با توجه به میز کمک می‌کند. هر کدام از قطعات و ابزارهای استفاده شده در این دستگاه می‌توانند به شکل‌های مختلفی عملکرد آن را تحت تأثیر قرار دهند و قابلیت آن را برای کار در حوزه‌های مختلف بهبود بخشد. بنابرین معمولاً سازندگان این دستگاه‌ها سعی می‌کنند از این ویژگی‌ها به حالت بهینه بهره برده و کیفیت نهایی کار دستگاه را افزایش دهند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه پرس وکیوم ممبران به سایر

مطالب وب سایت ما مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما در شرکت صنایع وکیوم پمپ آسیا تماس باشید.

 

تفاوت وکیوم و ممبران

معایب کابینت ممبران

لیست قیمت کابینت ممبران

پرس وکیوم

قیمت درب کابینت ممبران

مزایا و معایب کابینت وکیوم

کابینت وکیوم جدید

بهترین رنگ کابینت ممبران

[/fsn_text][/fsn_column][/fsn_row]